niedziela, 22 lipca 2012

I jak tu przekonać do siebie teściową?

                                                 "Wojna domowa" oryginalny tytuł " Easy Virtue"
          Główni bohaterowie: Larita Whittaker - Jessica Biel
                                         John Whittaker- Ben Barens
                                         Veronica Whittaker- Kristin Scott Thomas
                                         Mr. Whittaker- Colin Firth
                            
 Scenariusz do filmu powstał na podstawie sztuki Noela Cowarda z 1924 roku (o tym samym tytule, co film) .

 Jeżeli ktoś miałby ochotę obejrzeć ciekawy film z dobrymi dialogami, kilkoma śmiesznymi scenami oraz dużą ilością stylu z lat 20 i 30 to polecam " Wojnę domową".
    Larita młoda i pełna, życia Amerykanka wychodzi za mąż za młodszego od siebie Brytyjczyka Johna Whittaker'a. Młoda para doskonale się rozumie, czuje się świetnie w swoim towarzystwie niestety sielankę przerywa wizyta w domu pana młodego. Krótka wizyta przeciąga się i zaowocuje serią niefortunnych zdarzeń. A zarazem ukaże prawdziwe charaktery osób zamieszkujących starą angielską posiadłość. Młoda pani Whittaker nie da się łatwo wtłoczyć w ramy przewidziane dla nie przez panią domu. Matka Johna jest bardzo zawiedziona wyborem syna i na każdym kroku daje to odczuć Laricie. Mimo licznych prób podejmowanych przez synową, Veronica pozostaje niezmienna i manipuluje uczuciami syna, aby osiągnąć swój cel. Miłość młodych wystawiona na próbę i poddana nieustannym atakom nie będzie miała możliwości rozkwitnąć i przetrwać. John zacznie zauważać te cechy Larity, które nie pozwalają jej wtopić się w rodzinne konwenanse i gry pozorów. Świetnie oddaje to dialog pani domu i jednej z jej córek " Uśmiechaj się, Marion. Nie jest mi do śmiechu. Jesteś Angielką, kochanie, udawaj."
Pośród zimnych i dystyngowanych pań odnajdujemy wyizolowanego z tego świata mężczyznę, którym jest pan domu. Mr Whittaker jest weteranem wojennym , którego bardzo długa powrotna droga do domu stała się legendą. Tylko on wydaje się przeciwstawiać apodyktycznej żonie,ale jest to opór bierny, najeżony ironią i dystansem.
   Komedia porusza ważkie zagadnienie przynależności do grupy, odizolowania, samotności, poszukiwania miłości, prawdy i odwagi. Po mimo tak wielu ważnych kwestii film bawi i porusza. Pozostawiając nas z uczuciem, że chcielibyśmy więcej.
Zdjęcia z grafiki GoogleBrak komentarzy:

Prześlij komentarz