poniedziałek, 9 lipca 2012

Krąg zła 


    Kolejna część przygód Riley, której zdolności psychiczne rozwijają się pod wpływem podanych jej leków – coraz lepiej radzi sobie z telepatią oraz potrafi widzieć duszę ludzi, którzy zmarli i rozmawiać z nimi.
    Wszystko zaczyna się dość niepozornie młody wampir atakuję ludzi. Riley ma sprawdzić, kto jest jego stwórcą i ukrócić te zachowanie. Okazuje się, że za młodym mordercą stoi dawny przeciwnik Riley- Gautier, który chce zabić ją i wszystkie osoby, które są jej bliskie. Jednak nie jest to jedyny problem przed, którym stoi strażniczka i Departament. Seria tajemniczych, rytualnych morderstw wstrząsa Melbourne. A jak się później okaże te dwie sprawy są ze sobą ściśle powiązane. Poza tym powiązany z tą sprawą jest również Quinn- jeden z kochanków Riley.
   Ciała kobiet znalezione w starych fabrykach są bardzo poturbowane oraz pozbawione wnętrzności. Pierwsze ślady prowadzą do pewnego nocnego klubu (tym razem dla ludzi), w którym pracowała jedna z ofiar. Riley poznaje tam przystojnego mężczyznę Jin’a, którego pierścień z trójgłowym smokiem przyciąga jej uwagę, gdyż identyczny został znaleziony na miejscu zbrodni. Dalsze śledztwo i kolejne spotkania z barmanem Jin’em pokazują, że nie jest on normalnym mężczyzną i tym razem strażniczka musi poradzić sobie z demonem, który nie jest jedynym. A jego wspólnicy postanawiają przywołać boga ciemności na ziemię.
    Również sprawy sercowe rudowłosej bohaterki, nie układają się po jej myśli, sprawy z Quinnem się zdecydowanie pogarszają . Jego telepatyczny atak na podejmowane przez dziewczynę decyzję oraz zamykanie jej w pustym domu nie rokuje zbyt dobrze dla ich związku. Dlatego też Riley podejmie bardzo ważną w tej sprawie decyzję, która sprawi, że jej miłosne życie stanie się ograniczone do Kellena .
Książka napisana w bardzo ciekawy sposób, bohaterka przeżywa liczne przygody. Zdarzenia zmieniają jak w kalejdoskopie, czytający nie ma chwili do odetchnięcia. Właśnie ta szybkość oraz zaskakujące decyzję podejmowane przez Riley są bardzo intrygujące i sprawiają, że jest to bardzo udana pozycja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz