poniedziałek, 9 lipca 2012

Krzyż i pistolet 

Recenzja bierze udział w konkursie serwisu zbrodnia w bibliotece tu     „Oto krew moja” jest to kolejna powieść Marka Kędzierskiego, która porywa czytelnika niezwykle wartką akcją, kreacją głównego bohatera oraz tajemnicą . Powieść sensacyjna, która niejednego czytelnika może przyprawić o zawrót głowy dzięki dynamicznym pościgom, zwrotom akcji, zaskakującym rozwiązaniom.
    Andrzej Sznajder, były żołnierz a obecnie najemnik, który podejmuje się załatwienia każdej trudnej sprawy. Zostaje wynajęty przez księdza, aby przewieźć pewną „przesyłkę” do Watykanu. Nie wie, że ta akcja będzie niezwykła i naznaczona mistycznym piętnem. „Przesyłką” okazuje się być młoda zakonnica wraz z bratem zakonnym. Każda z postaci ma bogatą przeszłość i w trakcie podróży, która wiedzie przez Polskę, Austrię, Słowację aż do Watykanu, powoli ujawniają swoje zagmatwane historie. Joanna i brat zakonny okazują się być rodzeństwem rozdzielonym w dzieciństwie. A do tego okazuję się, że Jasiu przed wstąpieniem do zakonu wykonywał bardzo ciekawy zawód. Staje się to częstym tematem docinków Andrzeja, a zarazem znajomości Jasia z przeszłości w pewnym momencie okazują się bezcenne.
     Sprawa, którą zajmuję się Sznajder ma naturę religijną. Joanna jest jedyną osobą na świecie, która może przewieźć tajemniczy dysk. Dysk ma potężne właściwości i chcą go przejąć siły zła reprezentowane przez amerykańską firmę Tucker &Hartmann. Jeżeli chodzi o ten aspekt powieści czuję pewien niedosyt, gdyż ciągle nurtują mnie pytania związane z dyskiem, który jest tak cennym skarbem dla wielu. Każda ze stron nie cofnie się przed niczym, aby przejąć dysk, a co za tym idzie władzę nad światem.
   W książce autor skonfrontował dwie postawy życiowe całkowitego sceptycyzmu żołnierza oraz ogromnego oddania Bogu i pokory Joanny. Podróż daje możliwość ludziom zapoznać się ze swoimi poglądami i zapatrywaniami na świat. Taka sytuacja stwarza wiele możliwości, aby ludzie przedyskutowali i skonfrontowali swoje poglądy i przemyślenia. Czym może zaowocować takie połączenie ludzi, żeby się o tym dowiedzieć należy sięgnąć po książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz