wtorek, 31 lipca 2012

Najlepsze dopiero Cię spotka


 "Możesz robić, co chcesz. Możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje ci pieniędzy, a czas nie jest twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy. "
        Książka Andego Andrewsa " Mistrz" opowiada historię wielu ludzi, których los zmienił się po spotkaniu z tajemniczym Jonesem. Nikt nie potrafił powiedzieć gdzie mieszka, czym się zajmuje i skąd pochodzi starszy pan, ale wszyscy są zgodni co do tego, że potrafi odmienić ludzki los. Równie dobrze może mieć 50 lat jak i ponad 100, jego rysy twarzy nie mówią do jakiej nacji należy. Jones pojawia się zawsze w chwili, kiedy człowiek znajduje się w trudnej sytuacji, zdawałoby się, że bez wyjścia, swoimi pytaniami i optymizmem potrafi dodać sił i zaszczepić ziarnko nadziei oraz wywołać pozytywną zmianę. Jego pojawienie się zwiastuje zmiany. Ludzie z którymi rozmawia zmieniają się i biorą stery swego życia w swoje ręce.
    Wszystkie sytuacje przedstawione w książce takie jak : brak perspektyw, strach przed czymś nieprzewidzianym,  myśli samobójcze, problemy małżeńskie, strach przed śmiercią, mogą dotyczyć każdego z nas lub naszych bliskich  Jones swoją postawą wpływa na innych, daje nadzieje na poprawę losu i szczęście. A jak sam często powtarza wszystko to kwestia właściwej perspektywy.
"-A tak w ogóle, to gdy ty jadłeś na plaży sardynki z puszki- wyszczerzył zęby w uśmiechu - ja raczyłem się daniem mięsno-rybnym w malowniczym zakątku, z którego roztacza się cudowny widok na ocean. - Klepnął mnie po plecach. -To wszystko kwestia punktu widzenia"
  Fabuła jest bardzo prosta, język utworu jest łatwy i sugestywny. Można odnieść wrażenie, że jest to poradnik w formie opowieści. Każdy czytelnik może odnaleźć jakąś radę dla siebie i czerpać inspiracje z opowiedzianych historii. Każda strona książki jest pełna optymizmu i wiary w lepsze jutro, bo przecież najlepsze dopiero przed Tobą.
   Myślę, że książce warto poświęcić kilka chwil, aby naładować baterie optymizmem i wiarą. Siła tej pozycji tkwi w jej prostocie. Myślę, że będę do niej powracać szczególnie wtedy, gdy będę miała gorszy dzień.
    Cytaty:
"(...)to,co pielęgnujemy, rośnie"
" Jednak wiedzy nie należy mylić z mądrością, to dwie zupełnie różne sprawy. Mądrości można nabrać tylko dzięki doświadczeniom, często tym trudnym."
"Tymczasem nadzieja jest czymś więcej niż dowodem na możliwość istnienia lepszego jutra. Jest ona podstawowym, choć często pomijanym, prawem natury i wszechświata."
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz