poniedziałek, 9 lipca 2012

Tempting Evil – Kuszące zło 


     Trzecia część przygód Riley, w której dowiadujemy się prawdy na temat osoby zarządzającej laboratoriami, w których inne rasy były krzyżowane. Piętrzą się sprawy miłosne, jednak wampir Quinn postanawia nie dać za wygraną i walczyć o swoją ukochaną. Nieoczekiwani sprzymierzeńcy pojawią się na scenie, jak również ci, którzy mogą zagrozić całej akcji rozpracowania i rozbicia siatki krzyżującej różne rasy. Zdecydowanie najlepsza pozycja z trzech części, które udało mi się przeczytać, trzymająca w napięciu, z wartką akcją i zaskakującym rozwiązaniem, gdyż osoba stojąca za całą organizacją była dobrze znana i Riley i jej bratu Rohanowi.
       Gdy spojrzymy na Riley Jenson możemy zobaczyć zwyczajną kobietę z burzą rudych włosów, nie jest to jednak prawda Riley jest pracownicą Departamentu i w niedługim czasie zostanie strażnikiem, gdyż jej trening przebiega zaskakująco pomyślnie. Dodatkowo jest również pół wampirem i pół wilkiem z niesamowitymi zdolnościami psychicznymi (które dodatkowo zostały wzmocnione przez podawanie specjalnych leków), a poza tym jest niezwykle twardą, upartą i silną kobietą dążąco do swojego celu. Jeżeli jest to rozbicie siatki złoczyńców to nie spocznie póki tego nie dokona i kilkadziesiąt siniaków, gróźb i ataków nie będzie w stanie jej przestraszyć ani zmienić jej decyzji.
      Tym razem jej zadanie polega na rozpracowaniu i zakończeniu działalności laboratoriów, w których przetrzymuje się różne istoty z różnych ras i miesza się ich geny. W celu utworzenia nowych gatunków, które będą wyposażone tylko w najlepsze cechy. Riley przebywała w jednym z takich ośrodków ale udało się jej z niego uciec. Postanowiła pomóc istotom tam przetrzymywanym. Departament stwarza dla niej nową tożsamości zostaje Poppy Burns, bezczelną złodziejką, która dostaje się do posiadłości Starr’a jako osoba walczą w organizowanych przez niego zawodach dla kobiet. Podczas tej operacji wspiera ją jej brat, który niestety nie dotrwa do końca, gdyż Starr zna jego prawdziwą tożsamość . Oprócz tego na teren posiadłości wdziera się również Quinn wprawdzie bez zaproszenia, jednak okaże się on niezmiernie pomocny. Jednak najbardziej zaskakującym sojusznikiem będzie osoba z otoczenia Starr’a…. ale o tym więcej w książce.
Zdecydowanym plusem tej pozycji jej fakt rozwiązania części konfliktów, które były zaprezentowane w poprzednich częściach oraz trzymająca w napięciu akcja. Czytelnik nie może być pewny czy wszystko skończy się dla Riley pomyślnie, gdyż otaczają ją ludzie, którzy wątpią w jej tożsamość jako złodziejki i cały czas działa pod presją zdemaskowania. Wyjście poza schematyczne układy i dialogi z poprzednich części jest również warte wspomnienia. Książka dla tych, którzy znają już pierwsze dwie części i chcieliby się dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz