niedziela, 16 marca 2014

"Włoska tajemnica"- Phillipa Fioretti

                Ostatnio sięgnęłam po książkę autorstwa P. Fioretti "Włoska tajemnica", która opowiada historię miłosną Lily i Williama. Akcja książki rogrywa się na terenie Australii ( Sydney ) i Rzymu
 ( tytuł zobowiązuje;)) .
              Lily jest antykwariuszką i prowadzi wraz ze swoim chłopakiem Robbiem mały antykwariat. Mężczyzna jest jej długoletnim chłopakiem. Ich związek jest daleki od ideału, przez lata zdążyli uzbierać zbyt duży bagaż negatywnych doświadzceń i uczuć, ale żadne z nich nie jest gotowe do rozstania.
              Sprawy zaczynają się komplikować, gdy Robbie z jedenj ze swych wyprawch handlowych przywozi ogromne pudła starych książek z Afryki. Wśród wielu bezwartościowych dzieł znajduje się jedna, która będzie obiektem pożądania wielu wpływowych i możnych ludzi. Książka C.Fanina "Musee royal de Naples.Peintures, bronzes et statues erotiques du cabinet secret, avec leur explication" została skradziona z prywatnych zbiorów jednego z włoskich mafiosów, który za wszelką cenę chcę ją odzyskać.
             W tym momencie do akcji wkracza pewien przystojny mężczyzna, William Isyanov, który pracuje dla firmy Weston zajmującej się dyskretnym odzyskiwaniem dzieł sztuki. Lily i William od pierwszego momentu są sobą zafascynowani. Przez kolejne dni i tygodnie współnego przebywania  ich uczucie zaczyna się pogłebiać. Robbie sądząc, że zostanie oszukany przez Williama i chcąc sprzedać książkę na czarnym rynku znika bez śladu. Niestety wraz z książką zabiera wszyskie oszczędności Lilly i zostawia ją bez środków do życia i informacji o swoich planach.
             W tym trudnym momencie William okazuje się być ogromnym wsparciem dla dziewczyny. Pracownikowi Weston udaje się też ustalić miejsce pobytu Robbiego i odzyskać skradzione dzieło, ale Robbie okazał się sprytniejszy niż wszyscy przewidywali. Czas rozłąki jest dla Lily dobrym momenetem do przemyślenia swojego życia i podjęcia ważnych dla niej decyzji.
             "Włoska tajemnica" to przyjemna, nie męcząca lektura na jeden wieczór. Jest romantyczna i odrbinę ckliwa, z zaskakującymi zwrotami akcji i sympatyczną bohaterką, wielbicielką stylu vintage oraz przystojnym, szlachetnym bohaterem absolwentem akademii sztuk pięknych. Pozycja dla tych romantycznych albo tych, którzy chcą przypomnieć sobie pierwsze emocje i uczucia związane z wyborem tego jedynego/jedynej:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz